31 Mart 2024 Yerel seçimleri ülkede büyük bir değişim yaratırken, Denizli’de adeta değişimin ana adresi oldu. 2019 yerel seçimleriyle karşılaştırıldığında adeta Denizli haritası sarı renkten, kırmızıya döndü.  CHP 2019 yerel seçimlerinde sadece Merkezefendi, Babadağ, Bozkurt ve Honaz’da belediye kazanmıştı.  Cumhur İttifakının ortağı MHP Buldan ve Çal İlçelerinde belediye başkanlığını alırken, AK Parti ise, Acıpayam, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Kale, Pamukkale, Sarayköy ve Tavas ilçelerinde belediyeye bayraklarını dikmişti. AK parti için büyük bir başarı olarak da tarihe geçmişti.

Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun” Ertemur’un Eşinden Duygusal Paylaşım, “Sen bizimdin şimdi Pamukkale'nin oldun”

HARİTA SİL BAŞTAN

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde ise büyük bir değişim yaşandı. Öyle ki, tablo tamamen tersine döndü. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti sadece; Babadağ, Baklan ve Çameli olmak üzere 3 belediye kazanabildi.  Babadağ belediye Başkanı Murat Kumral, Baklan mevcut başkan Yusuf Gülsever, Çameli’de ise yine mevcut başkan Cengiz Arslan ipi göğüsleyen isim oldu. Seçimlerde Yeniden Refah partisi büyük bir sürpriz yaparak Beyağaç Belediye Başkanlığı’nı kazandı.Beyağaç Belediye Başkanı Sezai Pütün oldu.  CHP ise, büyük bir değişimi başararak büyükşehir belediyesi dahil 16 belediyeyi almayı başardı. Yine Resmi olmayan sonuçlara göre Bülent Nuri Çavuşoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı olan isim oldu. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan yerini ve başarısını korurken, Pamukkale’de ise Ali Rıza Ertemur yine resmi olmayan sonuçlara göre büyük bir farkla seçimi kazanan isim oldu. Seçimlerde yine resmi olmayan sonuçlara göre, başarıya ulaşan isimler ise, şöyle sıralandı; ‘Acıpayam Belediye Başkanı Levent Yıldırım, Bekilli Belediye Başkanı Önder Demir, Bozkurt Belediye Başkanı mevcut başkan olan Birsen Çelik, Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan,  Çardak Belediye Başkanı Ali Altıner, Çivril Belediye Başkanı Semih Dere, Güney Belediye Başkanı Mehmet Ali Eraydın, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, Serinhisar Belediye Başkanı Osman Kılıç ve Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık.’