Cumhuriyet Halk Partisi’nde 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Parti içi değerlendirmelerde ve genel merkezin Denizli’de gerçekleştirdiği ankette PAÜ eski rektörü Hasan Kazdağlı isminin öne çıktığı öğrenildi. Pamukkale Üniversitesi eski rektörlerinden olan Kazdağlı, 14 Mayıs seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmıştı. Kazdağlı’nın CHP Genel Merkezi’ne davet edildiği partinin seçim işleri ile yetkili üst yönetimi ve milletvekilleri ile görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Yaklaşık iki saat süren görüşme notlarının Genel Başkan Özgür Özel’e sunulacağı iddia edildi.

65687

Aslen Acıpayamlı olan Kazdağlı, Kredi Yurtlar Kurumu Başkanlığı, TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, aynı üniversitede iktisat bölüm başkanlığı ve Türk Hava Kurumu Üniversitesinde mütevelli heyette yer almıştı. Kazdağlı iki dönem Pamukkale Üniversitesi rektörlüğü görevi de üstlendi.

En Kolay Temizlik Kirletmemektir En Kolay Temizlik Kirletmemektir

DEMOKRAT PARTİ VE AK PARTİ’DE ŞANSINI DENEMİŞTİ

2007 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde Demokrat Parti’nin Denizli 1. sıra milletvekili adayı olan Kazdağlı, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den büyükşehir belediye başkan aday adayı ve bir yıl sonra milletvekili aday adayı olmuştu.