Bilal Erdoğan, EGEKAF 24’de Gençlerle Buluştu Bilal Erdoğan, EGEKAF 24’de Gençlerle Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Pamukkale Üniversitesi’nde son dönemde yaşanan skandallar hakkında açıklama yaptı. Başkan Horzum, kayıt skandalı hakkında açıklama beklediklerini ifade ederken, sayıştay raporunu ve devlet tiyatrosunda yaşanan olayları hatırlattı.

ali osman horzum-6

Başkan Horzum açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Pamukkale Üniversitesi 2022 Sayıştay Denetim Raporuna göre; 2022 yılı olumsuz faaliyet sonucu ile tamamlamıştır. Maliye Bakanlığı’nın üniversite hastanelerine verdiği ek ödeneklere rağmen bu zararın ortaya çıkması düşündürücüdür.  Mevzuat hükümleri çerçevesinde dolu kadro, kadronun halen başka bir memur tarafından kullanılıyor olması hali olup dolu kadroya vekâlet ancak, kadroda bulunan memurun kanuni izin, geçici görev, disiplin cezası uygulaması veya görevden uzaklaştırma nedenleriyle işinden geçici olarak ayrılması halinde mümkündür. Dolu kadroya 657 sayılı Kanun’da sayılan istisnalar dışında görevlendirme yapılması, personel mevzuatı ile ilgili temel düzenleme niteliği taşıyan mevzuata aykırıdır”

“HAKSIZ BİR ŞEKİLDE ÖĞRENCİ ALINMASI KABUL EDİLEMEZ”

“Ayrıca 2022/2023 öğretim yılında Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültelerine yabancı uyruklu öğrencilerin usulsüz bir şekilde kaydedildiği ortaya çıkmıştır. 140’a yakın öğrenci notları değiştirilerek para karşılığı üniversiteye kaydedildiği iddia edilmektedir. Yabancı uyruklu bir öğrencinin mahkemeye başvurması sonucu ortaya çıkan bu skandalda savunma yapan üniversite yetkilileri usulsüzlüğü kabul etmişlerdir. Gençlerimizin yıllarca emek vererek girdiği bu fakültelere haksız bir şekilde öğrenci alınması kabul edilemez. Şehrimizin güzide eğitim kurumunun adının bu şekilde skandallarla anılması kabul edilebilir değildir. Başarıları ile gündeme gelmesi gereken eğitim kurumlarının adı asla yolsuzlukla, haksızlıkla anılmamalıdır. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Kutluhan ivedilikle bu durumu kamuoyuna açıklamalı ve tüm sorumlular hakkında yasal işlemler başlatılmalıdır”

“PILINIZI PIRTINIZI TOPLAYIP GİDİN” SÖYLEMİNİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”

“Devlet Tiyatrosu’nun PAÜ çalışanlarının olumsuz tavırları yüzünden şehrimizden ayrılma kararı basına yansıdı. Denizli Devlet Tiyatrosu’nun PAÜ’ye bağlı Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde dün akşam sahneye koyduğu ‘Binbir Gece Masalları’ oyununun sonunda oyuncular Denizli’den çekilme kararlarını açıkladılar. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur “diyen Ulu Önderimizin izinde olan bizler PAÜ tarafından Devlet Tiyatrosu çalışmalarında görevlendirilen Fatih Yayla’nın, şehrimizde tiyatro oyunlarına ulaşmamızı sağlayan değerli oyuncularımıza “pılınızı pırtınızı toplayıp gidin” söylemini asla kabul etmiyoruz. Bu kişinin gereken cezayı alması ve Devlet Tiyatrosu’nun şehrimizde faaliyetine devam etmesi sağlanmalıdır. Unutmayalım ki “Sanatın amacı, ruhumuzu gündelik hayatın tozlarından temizlemektir”