Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Honaz Kaymakamı Hamit Genç, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdulkadir Uslu Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan,  Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdullah Mersin, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş,  Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. 

Kurul Başkanı Vali Ömer Faruk Çoşkun’un açılış konuşması ile toplantı başladı. Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Denizli’mizde nitelikli işgücünü yetiştirmek, istihdamı arttırmak, kadın,genç ve dezavantajlı grupların istihdama katılımını artırmak amacıyla çalışmalara hep birlikte devam ediyoruz. Biz Denizlili vatandaşlarımızın geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyebilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri, girişimcilik kapasitesini ortaya koyabilmeleri için “eğitim ve istihdam” konularını önemsiyoruz. Toplantıda alcağımız kararların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

IMG-20240201-WA0012

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, işgücü piyasası verileriyle İŞKUR’un faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. 

Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında düzenlenen kurs ve programların yapılan denetimi sonrası hazırlanan rapor hakkında Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerince  kurul üyelerine bilgi verildi.

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Işık; “2023 yılı Faaliyet Raporunun onaylanması", 2023 yılında eğitim planında ayer almayan ancak Kurum tarafından açılan kursların eğitim planına dahil edilmesi’’,”2024 yılı Kurs Eğitim Planının onaylanması” ve ‘’İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun organları olan Denetleme ve Yürütme Kurullarının yeniden oluşturulması için Çalışma ve İş Kurumu Denizli İl Müdürlüğüne yetki verilmesi’’ hususlarında Kurul’a teklifte bulundu. 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan;  “Acıpayam Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bünyesinde, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı açılması ve alan altında Hasta ve Yaşlı Bakımı Dalı açılması, Acıpayam Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı açılması, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve alan altında Otomotiv Elektromekanik Dalının açılması, Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı altında Tesisat ve Enerji Sistemleri Dalı açılması, Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Moda Tasarım Teknolojisi Alanı, Anadolu Teknik Programının kapatılması, Babadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı Lisesi bünyesinde Muhasebe Finansman ve Moda Tasarımı Alanlarının kapatılması, Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açık bulunan Bilişim Teknolojileri Alanının kapatılması, Çivril Beycesultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bünyesinde Tarım Alanının açılması” teklifini kurul üyelerine sundu.

21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti 21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti

Tekliflerin görüşülmesi ile devam eden toplantı, Kurul Üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak