Adaylara Park Manevrasında İkinci Şans Adaylara Park Manevrasında İkinci Şans

Denizli’de Muğla il sınırında başlayıp Kale ilçesine sıçrayan orman yangını Tavas ilçesi Gazeller köyüne yaklaştı.

Diğer yandan yıldırım düşmesi sonucu Babadağ'da ve sonrasında ise Çal ilçelerinde olmak üzere iki orman yangını daha başladı.

A W227808 01

Kent genelinde etkili olan şiddetli rüzgarında etkisiyle alevler kısa sürede yayılırken, Çal’ın Dağmarmara Mahallesi'nde yerleşim yerine yakın noktada çıkan yangını kontrol altına almak için ekip ve vatandaşların müdahalesi sürüyor.

Kale ilçesindeki yangının Demirciler ve Köprübaşı mahallelerindeki yerleşim alanlarına yaklaştığı; Babadağ'ın Yeniköy Mahallesi ormanlık alanda çıkan yangına ise müdahalede edilmesi için bölgeye ekip sevk edildiği öğrenildi.

ÇAL’DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Çal ilçesine bağlı Dağmarmara Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın kontrol altına alındı.  Yangına Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı çok sayıda arazöz ve yangın söndürme ekipleri müdahale etti. Ekiplerin yaklaşık 2 saatlik yoğun uğraşın sonucu alevleri kontrol altına alabildi. Meydana gelen yangında 2 hektarlık alan zarar görürken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

A W227808 05

Editör: Orhun Çoban