ASÜ'de 8 akademisyene performans ödülü

Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) görevli 8 akademisyen performasından dolayoı başarı ödülüne layık görüldü.

EĞİTİM 11.02.2021, 12:31
ASÜ'de 8 akademisyene performans ödülü
banner930

AKSARAY (İGFA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitelerin araştırma-yayın, öğrenciler ve toplumla ilişkiler gibi birden fazla fonksiyonu olduğunu söyledi. 

ASÜ Akademik Performans Değerlendirme Yönergesine göre 2020 yılı için yapılan çağrı kapsamında alınan başvurular değerlendirildi ve ödül almaya hak kazanan akademisyenler, düzenlenen törenle belgelerini aldı. Senato Toplantısı öncesindeki ödül töreninde kısa bir değerlendirme yapan Rektör Şahin, üniversitelerin birden fazla fonksiyonu olduğunu söyledi.

Bunlardan ilkinin araştırma ve yayın yapma, ikincisinin öğrencilerin merkezinde olduğu eğitim faaliyetleri, üçüncüsünün de toplumla kurulan ilişkiler olduğunu kaydeden Şahin, “Toplumdan kastedilen yakın bir kadrajdan bakıldığında şehir, kadraj biraz daha genişletildiğinde ülke, daha da genişletildiğinde ise tüm insanlıktır. Yani üniversiteler bir taraftan araştırıp yayın yaparken diğer taraftan elde ettiği birikimi öğrencilerle paylaşarak sonraki kuşağa aktarıyor ve öte yandan sahip olduğu birikim ve kapasiteyi toplumla buluşturuyor” dedi.

Ödül alan akademisyenlerin araştırma ve yayın bakımından son derece önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan ASÜ Rektörü, “Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve işlerinde başarılar diliyoruz” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme temel alanında Doç. Dr. Sedef Canbazoğlu Bilici. Fen Bilimleri ve Matematik temel alanında Doç. Dr. Talat Baran, Spor Bilimleri temel alanında Prof. Dr. Hüseyin Ünlü. Güzel Sanatlar temel alanında Dr. Öğr. Üyesi Semra Kılıç Karatay, Mühendislik temel alanında Doç. Dr. Emine Baştürk, Sağlık Bilimleri temel alanında Doç. Dr. Güler Duru Aşiret. Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler temel alanında Dr. Öğr. Üyesi Haşim Bağcı. Ziraat, Orman ve Su Ürünleri temel alanında Doç. Dr. Mustafa Öz ödüllerine kavuştu.

 

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir