Kaza Sonrası Yaşama Tutunamayan  Hatice Uzunca’nın Karaciğeri Umut Oldu Kaza Sonrası Yaşama Tutunamayan Hatice Uzunca’nın Karaciğeri Umut Oldu

Açılış töreninde konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları kaydetti: “Bugün Üniversite Hastanemizin Psikiyatri Hastanesindeyiz. Burada Psiko-Onkoloji Polikliniğinin açılışını gerçekleştirdik. Psiko-Onkoloji Polikliniği,onkolojik rahatsızlığı olan hastalarımıza hizmet edecektir. Günümüzde çok yaygın olan onkolojik vakalar gitgide artmaktadır. Bu vakaların psikiyatri ve psikolojik destek alma ihtiyaçları da bu oranda artmaktadır. Ülkemizde bu konuda hizmet veren bir kaç yer bulunmaktadır. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri olarak biz de bu konuda hizmet veren Türkiye’deki sayılı poliklinikler arasında yer alıyoruz. Çok ciddi bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyoruz. Artık bu hastalarımız kendilerini yalnız hissetmeyecekler.”

Whatsapp Image 2024 07 04 At 14.54.31 (2)

 “ONKOLOJİ HASTALARIMIZ PSİKİYATRİK VE PSİKOLOJİK DESTEKLERİNİ ALABİLECEKLER.”

Onkoloji hastalarının buraya gelerek tüm psikiyatrik ve psikolojik desteklerini alabileceklerini belirten Rektör Kutluhan,  “Tabi ki günümüzde bazı yanlış algılar olabilir. Bu konuda da Üniversitemiz çok duyarlıdır. Gelen hasta psikiyatrik hasta olmayacak, buraya gelen hasta onkolojik hastadır. Bu konuda psikolojik destek alacaktır. Bu polikliniğimizden psikolojik destek alabilecektir. Dolayısı ile hastalarımız ile hasta yakınlarımız gönül rahatlığı ile buraya gelerek, hastalıkları ile savaşlarında büyük destek alarak inşallah şifalarını bulacaklardır. Ben bu konuda bu polikliniğin açılmasında emeği geçen Tıp Fakültesi Dekanımız ile Psikiyatri Bölüm Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Editör: Orhun Çoban