Denizli Orman Fidanlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen faaliyetler arasında yer alan “tohum temini, tohum ve fidan çeşitleri, fidan yetiştirme teknikleri, aşılama teknikleri, tohum ve fidan saklama ile birlikte trüf mantarı ve aşılanmış meşe fidanlarının yetiştirilmesi” konularında öğretim elemanları ve öğrencilere bilgiler verildi.

Üniversiteli Gençler Destek AFAD Gönüllüsü Oldu Üniversiteli Gençler Destek AFAD Gönüllüsü Oldu

Whatsapp Image 2024 05 10 At 13.46.26

Etkinliğin devamında Orman Fidanlık Müdürü Murat Mahsun, Fidanlık Müdür Yardımcısı Bahadır Kara ve Fidanlık Şefi Cem Güngör tarafından tüm öğretim elemanları ve öğrencilere fıstık çamı fidanı hediye edildi.

Gezinin ikinci durağı olan Agroma Mantar İşletmesi’nde ise gezi ekibine üretilen Lentinulaedodes (Shiitake mantarı), Ganodermalucidum (Reishi mantarı), Grifolafrondosa (Maitake), Hericiumerinaceus, Coriolusversicolor, Auriculariapolytricha tıbbi mantarları ve bunların yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler verildi. Teknik gezi sayesinde öğrenciler Tıbbi Mantarlar ve Bitkisel Üretim Teknikleri derslerinde almış oldukları teorik bilgilerin pratikte nasıl kullanıldığını öğrenme fırsatı buldular.

Whatsapp Image 2024 05 10 At 13.46.26 (1)