Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Antalya'da düzenlenen 7. Geleneksel Medya Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. ‘Değişen Dünya Dönüşen Çalışan’ konulu çalıştayın 24 Kasım’da Konya’da düzenleneceğini açıklayan Gök, “İklim krizini sırf musluk suyunu israf etmeye, A sınıfı enerji beyaz eşya kullanmaya ya da tasarruflu ampullerle sarfiyatı en aza indirgemeye bağlamak mücadele yöntemlerinin ana ilkeleriyle çok da fazla bağdaşmamaktadır. Kimsenin geride bırakılmaması temelinde, Dünya’nın sağlığı için karbon ekonomisinden çıkıyorsak, bu dönüşümün yükünü çalışanlar üzerinde bırakmamak gerekiyor” dedi.

11303

Şeniz Doğan, “Birlikte İyilik Kolyesi Dizdik, Güzel Anılar Biriktirdik” Şeniz Doğan, “Birlikte İyilik Kolyesi Dizdik, Güzel Anılar Biriktirdik”

KONYA’YA DAVET ETTİ

Gök, “24 Kasım 2023 tarihinde Konya’da gerçekleştireceğimiz “Değişen Dünya Dönüşen Çalışan” konulu çalıştayımıza yerel ve bölgesel aktörleri özellikle Valilik, belediyelere bağlı idareler, gıda sanayi çalışanları, üreticiler, kalkınma ajansları, üniversiteler, basın cemiyetleri ve tüm meslek odaları ile siz değerli basın mensuplarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.