Cumhurbaşkanı Duyurdu Seçimde O Dönem Kapandı

Seçim kampanyası ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Görüntü ve gürültü kirliliğine son vereceğiz. Bayrak asmayacağız ve belirli saatler dışında otobüs gezdirmeyeceğiz” diye ifade etti.

SİYASET 06.12.2018, 12:25
Cumhurbaşkanı Duyurdu Seçimde O Dönem Kapandı
banner930

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her seçim döneminde parti bayraklarıyla afişlerle donatılır. Sonra biz bununla ilgili düzenleme yaptık. Buna rağmen kimse buna riayet etmiyor. Bu kampanya tarzı siyasette güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz mazur görülebilirdi ancak günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart 2019 yerel seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz. Araç giydirmeleri ve açık hava reklam kanallarını, gazete ve televizyon reklamlarını gürültü ve görüntü yapmadan devam edeceğiz. Böylece şikayetleri de tümüyle ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

BAYRAK VE SEÇİM OTOBÜSÜNE KISITLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afiş bayraklar asılabilir. Hiçbir yerde görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi maliyet getiren, şehirleri plastiğe ve kağıda boğan israf kaleminden kurtulmuş olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir