Yasin Öztürk: “Halı Sahalar Neden Kapalı?”

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “Denizli’de bulunan halı sahaların neden kapalı olduğunu ve ne zamana kadar kapalı kalacağını” sordu.

SİYASET 19.06.2020, 14:33
Yasin Öztürk: “Halı Sahalar Neden Kapalı?”
banner930

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, soru önergesi ile çok daha yoğun ve riskli olan AVM’ler açıkken, profesyonel müsabakalar başlamışken gençlere spor yapma fırsatı tanıyan halı sahaların neden kapalı olduğunun cevabını istedi. Öztürk, İçişleri Bakanı Soylu’dan yanıtını istediği sorular şu şekilde;
1- Hangi il ve ilçelerimizde faaliyet gösteren halı sahaların kapatılması kararı alınmıştır? Bu il ve ilçelerimizde kaç halı saha  bulunmaktadır?
2- Bazı illerimizde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile halı sahalar faaliyetlerine devam edebilirken, bazı illerimizde kapatılma kararı alınmasının gerekçesi nedir?
3- Bu konuda Bakanlığınızca alınmış bir karar bulunmakta mıdır? İl idarecileri, hangi kriterleri dikkate alarak, hangi karar doğrultusunda işlem yapmaktadır?
4- Geçici olarak kapatılmasına karar verilen halı sahalar, ne zaman tekrar faaliyete başlayabilecektir?
5- Vatandaşın toplu olarak bir arada bulunduğu AVM’ler, lokantalar, kuaförler, mağazalar, pazar yerleri ve kapalı spor salonları gibi birçok işletmenin çalışmasına izin verilirken halı sahaların kapatılma gerekçesi nedir?
6- Futbol liglerimizde faaliyet gösteren takımlar maç ve antrenman yapabildiklerine göre, uzun süre sokağa çıkma yasağı bulunan ve bu sürede hareket imkanı kısıtlanan gençlerimizin spor yapmalarının engellenmesi doğru bir karar mıdır?
7- Belirsiz bir süre ile faaliyetleri durdurulan bu işletme sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi için destek olunması düşünülmekte midir?

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir