Ramazan Bayramı namı diğer Şeker Bayramının olmazsa olmazı, baklava, ikramlık şeker ve çikolata fiyatları adeta cep yakıyor. Şu an kaliteli bir cevizli baklavanın kilogramı 600-700 TL arasında, fıstıklı baklava ise 750-850 TL arasında fiyatlanıyor. Geçen yıl ise, cevizli kaliteli bir baklava 250-300 lira aralığında iken, yine kaliteli fıstıklı bir baklava 400 lira civarındaydı. Bu yıl baklava fiyatlarındaki artış adeta yüzde 100 olarak etiket fiyatlarına yansıdı. Kalitesi ve içeriğine göre ambalajlı şeker fiyatları 120 ile 300 lira arasında değişirken, yine kalitesi e içeriğine göre çikolata fiyatları ise 250 lira ile 1100 lira arasında değişiyor.

UZMANLAR UYARDI

Büro Emekçileri “Bu Paket Yoksul Halka Bir Saldırı Paketidir” Büro Emekçileri “Bu Paket Yoksul Halka Bir Saldırı Paketidir”

Hileli, merdiven altı ürünlerin ciddi sağlık sorunları doğuracağını belirten uzmanlar, vatandaşları bu konuda dikkatli olmaya davet etti. Bayramların vazgeçilmezi çocukların en sevdiği arasına girin şeker ve çikolata gibi ürünlerde, daha da dikkatli olunmasını isteyen uzmanlar, şeker ve benzeri gıda alımlarının güvenilir markalardan seçilmesi konusunda uyardı. Merdiven altı üretim yapan yerlerden kesinlikle şeker alınmaması konusunda ise uyarısını yineleyerek, “Bayram sevincinin ve heyecanının tükettiğiniz gıdalar yüzünden kabusa dönmemesi için dikkatli olun” çağrısı geldi.