CHP Denizli Büyükşehir Belediyesi Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Denizli Devlet Hastanesine giderek deprem gerçeğini bir kez daha hatırlatan Çavuşoğlu, Denizli Deprem Hastanesinin depreme karşı dayanaksız olduğunu vurgulayıp, var olan tehlikeye dikkat çekti. Sağlık dağıtan hastanenin, ölüm hastanesine dönüşmemesi için bir an önce gerekli adımların atılmasını isteyen Çavuşoğlu, “7 yıl önce Denizli Devlet Hastanesi’nin depreme dayanıksız olduğu raporla tespit edildi.  Hastanenin 4 metre altında su bulunmasına rağmen 8 bloktan sadece 1’i güçlendirildi. O da başhekimin bulunduğu A blok. Olası bir afette insanların hayatını kurtaracak bu hastaneler, şu anda maalesef bir ölüm kapanına dönüşmüş durumda. Olası bir depremde bu binaların yerle bir olacağı ya da kullanılmaz hale geleceği aşikarken, yetkililerin sadece izlemekle yetindiğini görmek gerçekten içler acısı bir durum.  Bu binalarda çalışan sağlık personelinin de, günlük tedaviye gelen insanlarında, hasta yakınlarının da can güvenliği maalesef yok. ‘Facia bangır bangır geliyorum’ diyor ama hastane hala faaliyette! Göreve geldiğimizde Denizli halkına reva görülen bu duruma ‘Dur’ diyeceğiz. Farkındalığın oluşması ve ilgili kurumları harekete geçirmek için her şeyi yapacağız” dedi. 

Şehir Hastanesi 2

ŞEHİR HASTANESİ NE OLDU?

Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler Çal’da Bir İlki Gerçekleştirdiler, Belediye Meclisine İki Kadın Seçtiler

Bülent Nuri Çavuşoğlu, yetkililere “Denizli’nin yeni bir hastaneye ihtiyacı var, insanları ölüme terk etmeyin deprem değil bina öldürür” diye seslendi. Olası bir depremde bu binaların yerle bir olacağını dile getiren Çavuşoğlu, binlerce insanın öleceğini ortaya koyan raporlara rağmen neden önlem alınmadığını merak ettiklerini söyledi.  Denizli’de yapılması planlanan şehir hastanesinin inşaatına ise 2020 yılından beri başlanamadığını belirten Çavuşoğlu, “4 kez ihale iptal edildi. Atılan temeller, yarım kalan inşaatlar çürümeye terk edildi. CHP Denizli Milletvekilimiz Şeref Arpacı, şehir Hastanesini de Meclis gündemine taşıdı. Ancak halen bir ses soluk yok” dedi.

Şehir Hastanesi.jpeg

Bülent Nuri Çavuşoğlu 1.Jpeg