Denizli Dedeman Otelde yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, derneğin süreçteki hedeflerini aktardı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in de sanayicinin sorunlarını dinlediği toplantıda Sarı, makine sektörünün her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaptı.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 19.56.12 (2)

MAKSİAD’ın 350 üyeye ulaştığını belirten Sarı, “İstanbul şubemiz hizmete girdi. Denizli'de ve Türkiye'de söz sahibi konuma geldik. Denizli'de bir yıldız gibi parlıyoruz. DEMİOSB ile gücümüze güç katarak büyüyeceğiz. Yerli üretim makinelerinin sanayide tam olarak yerini alması, ithalata ihtiyaç duyulmaması için Ar-Ge, inovasyon, tüm yenilikleri barındırıyoruz. Yerli üretim makinenin sanayi üretiminde tam olarak yerini alması, ülkenin sermayesinin, özverisinin kaybolmaması için makine ithalatıyla adeta savaştayız. Bu savaşı da elbet kazanacağız. Denizli Sanayi Odası ile güzel bir işbirliğimiz var. Çok doğru bir iletişim kurduk. Fark yaratır duruma geldik. Bunun en güzel örneği, kurulmakta olan model fabrika" diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 19.56.12 (1)

“ÜRETMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, toplantıya katılan sanayicilerin sorularını yanıtladı. Tin, "Ben de sizden biriyim. Üreticiler bu dünyada bir denge unsurudur. Bu denge olmazsa kaos olur. Kaos ve kargaşanın önüne geçmek için üretmek gerekir. Biz, sanayiciler bu düzenin sigortasıyız" dedi.

Whatsapp Image 2024 05 18 At 19.56.12

GÖREV DEĞİŞİMİ OLDU

Toplantıda ayrıca, Genç MAKSİAD Başkanı Mehmet Demiray, görevini Yunus Emre Doğan'a devretti. Devir töreninde, Demiray'ın beratını MAKSİAD Kurucu Başkanı Faruk Alyaz, Doğan'a ise başkanlık beratını MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Başkan Yardımcısı Yavuz Aki ve Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Poslu takdim etti.

TÜİK İşsizlik Oranlarını Açıkladı;  Gerçek İşsizlik Yüzde 27,2'ye Yükseldi TÜİK İşsizlik Oranlarını Açıkladı; Gerçek İşsizlik Yüzde 27,2'ye Yükseldi

Whatsapp Image 2024 05 18 At 19.56.11 (1)

Editör: Özkan Tokmak