banner610

banner609

Denizli İYİ Parti’de Deprem

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulu istifa etti. Basın toplantısıyla istifanın gerekçelerini açıklayan Bozkurt, “Milletvekilimizle uzun süredir yönetim anlayışından kaynaklanan sorunlar vardı. Partiye geldi, ‘Göreviniz bitmiştir’ dedi, biz de partiye zarar vermemek için bırakmayı tercih ettik” dedi.

SİYASET 02.09.2019, 13:06
Denizli İYİ Parti’de Deprem
banner858
banner931

İYİ Parti’de bir süredir yaşanan sorunlar İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulunun istifasıyla sonuçlandı. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ile yönetim anlayışından kaynaklı sorunlar yaşadıklarını söyledi.

Bozkurt, “Biz karar alırken istişare mekanizmasının işletilmesini istiyoruz. Sayın Vekil ile bu noktada fikir ayrılığı yaşadık. Yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesi dahil birçok konuda bu anlayıştan kaynaklanan sorunlar oldu. Biliyorsunuz ben Şubat ayında atama ile göreve geldim. Parti tüzüğümüz gereği atama ile gelen yönetimlerin 45 gün içinde kongre yapması gerekiyor. Biz de genel merkezin böyle bir tavsiyesi ve yönlendirmesi olmadığı için, ülke genelindeki birçok il gibi kongre yapmadık. Bunun sonucunda da, Milletvekilimiz 30 Ağustos günü partiye gelerek, bu tüzüğün gereğini yerine getirmediğimizi gerekçe göstererek, “Göreviniz bitmiştir” dedi. Biz de partimizin zarar görmemesi için İl Başkanlığı’nı boşalttık. Yönetim kurulu olarak da görevlerimizden istifa ediyoruz. Bundan sonraki sürecin önünü açmak adına böyle bir karar verdik. Bunu da basın toplantısı yoluyla halkımız ve partililerimizle paylaşıyoruz” dedi.

Bozkurt, yeni dönemde kongre kararı alınması halinde tekrar aday olup olmayacağı ile ilgili soruya da, “Ben artık bir İYİ Partili olarak, hizmet vermeye gayret edeceğim. Tekrar aday olmak, bir görev almayı düşünmüyorum” yanıtını verdi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir