28.12.2018, 09:40

Çardak Havalimanında Taksi Krizi Çıktı

Ne gariptir ti, ekonomisiyle, sanayisiyle, turizmiyle aktif bir şehir olan Denizli’nin tek havalimanı Çardak’ta yaşananlar akıllara zarar. Çünkü Denizli gibi bir turizm ve sanayi şehrinin prestijine gölge düşürecek hareketler bunlar!

Hatırlayalım! Kamuoyuna yansıyan Çardak Havalimanında krize dönüşen olay şöyle başladı! Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çardak Havalimanı’nda Pamukkale Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı taksilerin sözleşme hükümlerine aykırı şekilde birden fazla yolcu aldıkları, halk değimiyle dolmuş taksicilik yaptıklarını tespit ederek, yılbaşında son bulacak özleşmeyi Eylül Ayı’nda feshetmişti.

Hal böyle iken,  sözleşme iptaliyle taksiler havalimanına girip yolcu bırakabilirken, gelen yolcuyu alamadan havaalanı nizamiye kapısını dışına çıkmak zorunda kaldı. Çıkmayıp yolcu alanlara ise ağır cezalar getirildi.  Durumu taksiciler kendi mağduriyetleriyle yargıya taşırken, en büyük sıkıntı vatandaşa fatura oldu.

İşte o dev sorunda burada baş gösterdi.

Uçaktan inip Denizli’ye gelmek için taksiye binmek isteyen yolcu, ağır bir eziyetle karşılaştı. Ellerinde valizler terminal önünden nizamiye giriş kapısına kadar yağmur, kar, soğuk demeden 500 metre yürümek durumunda bırakıldı. Öyle ki, engelli ya da hasta vatandaşlara bile tolerans tanınmadı. Havalimanında çekilen ve sosyal medyaya düşen görüntülere bakıldığında engelli bir kadının taksiye ulaşmak için yaşadığı zorluklar gözler önüne serildi. En azından engelli insanlar için bu kararın gözden geçirilmesi gerektiği açıkça ortada dururken, hiçbir yöneticide bu durumda dahi kılını kıpırdatmamasına engelli vatandaşların ‘İnsaf be yahu’ sözleri kulakları çınlattı.

Dahası durumdan Denizlililerin yanı sıra kente gelen yerli ve yabancı turistler de nasibini aldı.

Brezilya’dan gelen ve Çardak Havalimanına inen kadın turist, Kuşadası’na gitmek için kendisine önerilen transfer ve araç kiralama ücretini çok bulunca taksiye ulaşmaya çalıştı. O süreçte ciddi sıkıntılarla karşılaşan kadın turist bu durumu kayda alarak, yaşadığı sıkıntıya isyan edip görüntüyü sosyal medyadan paylaştı.

Daha ne olsun! Denizli için büyük bir prestij kaybı ortaya çıktı.

Her neyse benim söyleyeceğim en azından yeni ihaleye kadar Devlet Hava Meydanları, aldığı kararı rafa kaldırıp gerçekleşecek yeni ihalede tüm sorunlarını çözse çok mu problem olur? Olursa da olsun yahu! Vatandaş mağduriyetini çözün, kentin prestijine olumsuz yansıyan bu durumu ortadan kaldırın.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir