Oy sandıkları kuruluyor. Sanayinin 3. Kuşak Öncüleri kolları sıvadı. Sanayisiyle, ekonomisiyle Anadolu Kaplanı Denizli dünyanın kapısını yeniden aralıyor.

Nasıl mı? Şu notlarla başlayalım…

Ne güzel memleket Denizli…

Yıllık 5 milyar doları bulan ihracatı, 250 bin ücretli çalışan sayısı, ülke sıralamasında ihracatta 8’nci ekonomik gelişmişlikte 10’ncu sırada yer alan Anadolu Kaplanı Lakabıyla anılan Denizli…

İhracatın;  İthalatı karşıladığı, emek, alın teri, girişimcilik, cesaret örnekleriyle dolu Denizli…

Kadın istihdamında örnek olan, kadının üretimde ana unsur haline geldiği yer Denizli…

Binlerce esnafıyla Ahilik Kültürünün yaşadığı Denizli…

Sanayi şehri, üretim şehri, ihracat şehri olan tekstil denilince parmakla gösterilen Denizli…

Beyaz Cennet Pamukkale’si, şifa kaynağı termal Karahayıt’ı, doğal güzellikleri ve tarihe damga vurmuş antik kentleriyle Denizli…

Tarımsal üretimi, tarımsal ürün işleme merkezleri, dünyada 80 ülkenin sofrasını ürünleriyle donatan Denizli…

İç dinamikleri sayesinde katma değer yaratan, saymayla bitmeyen özellikleriyle Denizli…

Denizli’de bu hafta ekonomiye yön veren, sorunları aşmada lokomotif güç olan, Denizli için her platformda savaşacak ekonomi liderlerini belirleyecek. 

Denizli Ticaret Odası (DTO) ve  Denizli Sanayi Odası (DSO)’da, meslek komiteleri, Meclis Üyeleri, Oda Başkanı ve Meclis Başkanları belirlenecek.

İlk olarak 3 Ekim’de 20 bine yakın üyesiyle Denizli’nin en büyük ve gücü yadsınamaz olan Denizli Ticaret Odasında seçim yapılacak.

Mevcut DTO Başkanı Uğur Erdoğan aday. Bildiğim kadarıyla da başka bir aday yok. Tek listeyle seçimlere gidilecek.

Cana yakın, diyaloga açık, tüm sektörlerin sorunlarına vakıf, çözüm önerilerini ortaya koyabilen, Denizli ekonomisinin daha da büyümesi için projeler ve çalışmalara yön veren bir isim Uğur Erdoğan…

Pandemi de bile tüm sıkıntılara rağmen esnafları ziyaret eden, sıkıntıların çözümü için çalışan ve günlük rutinin de muhakkak üye ziyaretlerine büyük önem veren bir isim.

Şehrin nabzını sürekli tutmayı başarmış, yakın ekibiyle yekvücut her yere ulaşmaya çalışan, DTO gibi önemli bir STK’ya yakışan dinamik bir isim Uğur Erdoğan…

Seçimlerde ekibiyle güven tazeleyeceğine yüzde yüz bakılan Erdoğan’ın ikinci DTO döneminde de Denizli’ye ve ekonomisine büyük katkılar koymaya devam edeceğini izlediğimiz performansından söylemek şimdiden mümkün.

Gelelim DSO’ya…

Söylemiştim güçlü bir sanayiye sahip Denizli…

Denizli Sanayi Odası’da gerçekten Denizli Sanayisine yön veren 1500 üyesiyle, iş insanıyla çok önemli bir merkez.

17 yıllık yönetiminde DSO Başkanı Müjdat Keçeci’nin, önemli başarılara imza attığını söylemek yanlış olmaz.

Özellikle Denizli’ye büyük ivme kazandıracak, kentin itici gücü olacak Çardak Organize Sanayi Bölgesinin vücut bulmasında taşın altına elini koyarak ekibiyle büyük bir başarıya imza atan isim.

Dahası Denizli Sanayi Odası’na yakışır, Denizli ve Denizlili iş insanlarına yakışır modern bir hizmet binası kazandırdığını da söylemeden geçmeyelim.

Yeni dönemde Müjdat Keçeci aday olmayacağını açıkladı. “Benden bu kadar sıra gençlerde” dedi ve aday olmayacağını yineledi. Keçeci’nin yönetiminde yer alan DSO Başkan Yardımcıları Okan Konyalıoğlu ve Selim Kasapoğlu gibi iki değerli isim iş insanı Başkanlığa aday oldu.

Ekonomide, iş dünyasında başarılarıyla takdir toplayan ve seçimlerde rakip olan iki arkadaş Başkanlık için kıyasıya bir yarışa girdi. Denizli’de böylesi bir DSO seçim atmosferi görülmedi. En azından ben görmedim. Yoğun bir şekliyle her iki isim ve ekipleri seçim çalışmalarını yürütüyor.

Her ikisinin de projelerini, yönetim vizyonlarını aktardıkları basın toplantılarını izleme fırsatı buldum. Aklımda şu düşünce belirdi! “Denizli Sanayisi bir kabuk daha değiştirecek.”

Kesin…

Denizli Sanayisi yeni öncüleriyle dünyanın kapısını yeniden aralayacak.

Dünya Gazetesi Denizli Temsilcisi olan değerli meslek büyüğüm, Denizli’de ekonominin nabzını tüm bilgi ve birikimiyle en iyi şekilde tutan Osman Nuri Boyacı ağabeyimizin, her iki adayla ilgili bizlere aktardığı düşüncesi de “Kim kazanırsa kazansın, Denizli kazanacak” sözüne de katılmamak elde değil.

Her iki isme de başarılar diliyorum.

Denizli’nin 3. Kuşak sanayicileri olan yeni öncüleriyle hangi noktalara ulaşabileceğini görmenin heyecanını yaşıyorum.