Denizli’mizde bırakın ülkeyi,  dünyada eşine az rastlanır absürt ötesi bir olay yaşandı. Olayın kahramanı da maalesef,  halkın oyu ile halka hizmet için seçilmiş bir belediye başkanı. Güler misin, ağlar mısın! Neresinden tutmaya kalksak tutarsızlık.

Kahramanımız; CHP’li Honaz Belediye Başkanı Sayın Yüksel Kepenek…

Sayın Başkanın göreve geldikten sonra aslında medyaya yansıyan birçok skandal olarak atfedilen olayı da var ama neyse bu son yaptığı dillere destan. Hepsini unutturur.

Hep konuşulur! ‘Futbola siyaset bulaşmamalı. Siyaset oy uğruna spor mecrasında nema aramamalı’ diye. Özellikle Türk futbolunda aşina olduğumuz klişe bir sözdür. Artık bu sözü basmakalıp olmaktan sayın Kepenek, yaptıklarıyla çıkardı dahası kanıtladı diyebiliriz.

Gelelim olaya!

Yer:Honaz İlçe Stadyumu

Tarih: 6 Kasım 2022 Pazar

1. Amatör Liginde heyecanlı bir maç  oynanıyor. İki takımda ligde kalma mücadelesi veriyor.

Ev sahibi Honazspor sahasında Yıldızspor’u konuk ediyor. Maçta ikinci yarı devam ederken Yıldızspor 3-1 önde götürüyor. Maçı izleyenler arasında bulunan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in homurtuları artık ağzından sesli itirazlara dönüşüyor.

(Bu arada sayın Başkan eğitimci olmakla övünen bir isim. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin yetişmesinde görev aldı yıllarca.)

Maçta sinirler Kepenek kanadında geriliyor.

Honazsporun Başkanı da Yöneticileri de bu önemli maça kilitlenmiş durumda. Olaya değil doğrusunu yaparak maça kanalize olmuş durumdalar.

-Artık kahraman olarak ortaya atılma zamanı geldi.

Hakemin taraflı maçı yönettiği iddiasıyla bir anda Sayın Kepenek fırlıyor, hakeme eleştirilerini sıralarken maçın gözlemcisinin maçta olmadığını ileri sürüp tepkisini artırıyor. Bir yandan da yana yakıla gözlemciyi arıyor.

Bir belediye başkanı olarak görev alanı olmayan, misafir olarak katıldığı, sportif bir karşılaşmayı izleyip keyif almaktansa tribünde tartışmanın fitilini ateşliyor.

Sözlerin dozunu kaçıran Başkan, konuk takım yöneticilerinin tepkisi nedeniyle tartışmaya tutuşuyor. Ne üzücü bir tablo.

Allah’tan ortaya çıkan ve sonucu çok ağır olabilecek bu sebepsiz tartışmayı, araya giren polis tansiyonu düşürerek önlüyor.

O anlar ise izleyiciler tarafından cep telefonlarıyla kayıt altına alınıyor.

Yetti mi, yetmez…

Olay raydan çıkıyor adeta Kepenek’in siyasi şovuna dönüşüyor.

İşte siyasetin olmaması gerektiği futbolda, sporun aleni oy umuduyla kullanıldığı o anlara geldik. Yaşatanlar utansın!

Maçı oldukça gergin bir atmosfere sürükleyen Kepenek, bu da yetmezmiş gibi sporun ruhuna yakışmayan skandal bir olaya imza atıyor. Sinirlerine hakim olamayan, adeta futbol maçını sabote eden Kepenek,  bu kez bütün engelleme çalışmalarına ve yasak olmasına rağmen, maçın gözlemcisini bulmak iddiasıyla, belediyenin kolluk kuvveti olan yanındaki zabıta ekibiyle “Honaz’ın Hakkını Yedirtmem” nidalarıyla, sahaya giriyor.

Mesaj tribüne, Honaz halkına. Kahraman, kurtarıcı iş başında! Hakemlere yönelik eleştirileri yine hat safhada. Bu anlarda fotoğraf kareleriyle ölümsüzleşiyor.

Hem görsel olarak hem de hakem raporlarıyla sporun ruhuna yakışmayan olaylar kayıt altına alınıyor, raporlanıyor.

 Başkan ikna edilerek tribüne, olması gereken izleyici koltuğuna dönüyor.

Sayın Kepenek’in şovuna dönüşen maçta sürpriz oluyor.

Honazspor yenik olduğu rakibi karşısında 4-3 öne geçiyor. Bitiş düdüğüne yakın da Yıldızspor beraberlik golünü bularak maç 4-4 berabere bitiyor.

Futbol sürprizlerle doludur.

Zevkle izlenecek, çok gollü bir maç konuşulacağına gündem Sayın Kepenek oluyor. Spor, maç, oyun, kritikler ikincil duruma düşüyor. İstenilen hedefe ulaşıldı galiba.

Yaptığı açıklamada Denizli İl Hakem Kurulu Başkanı Hayati Ünal, “38 yıllık meslek kariyerimde belediye başkanının sahaya girmesi gibi bir olaya şahit olmadım” diyerek durumu özetlemiş. Amatör spor camiasından da haklı tepkiler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekten CHP içinde sevdiğim, saydığım, partiye büyük emeği olan bir abimiz Sayın Kepenek ile ilgili şöyle demişti, “Yüksel hoca, Honaz’da bazı kişilerin kirli oyunları nedeniyle yıprandı, hataları oldu. Ancak iyi bir insan. Görevini layıkıyla yapmak için işinin başında. Silkelendi, tazelendi. Şimdi Başkanı bir kez daha izleyin. Farkı göreceksiniz” demişti.

Maalesef genelde siyaseten yanılmayan bu abimiz de bence bu kez öngörüsünde yanıldı. Hayırlısı!

Şimdi böylesi bir destan yazan sayın başkanı Honaz halkının vicdanına havale etmekten başka çaremizde yok.

Seçimler yarın gibi gelir çatar. Sayın Kepenek’e önerim, CHP’li o güzel abimizin öngörüsünde olduğu gibi Honaz’ın asli işlerine yönelmesi ve makamın gereği hizmet çarkını çevirmesidir.

Ayrıca Aziz milletimiz her zaman şov değil hizmet üreteni ödüllendirir, baş tacı yapar.

Bu da böyle biline…