01.11.2018, 13:01

Denizli’de Kuşbakışı Turizm Dönemi Başladı

Ülkemizde en fazla turistin geldiği 5. Şehir konumundaki Denizlimizde hem yerli hem de yabancı turistleri mest edecek iki olay gerçekleşti. Bu iki güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim.

İnci travertenleriyle göz doyumu sağlayan beyaz cennet Pamukkale’yi ve yüzlerce yıl önce bölgedeki en büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan Hierapolis ile Laodikya Antik Kentleri dahası Denizli’nin doğal ve tarihi güzelliklerini artık kuşbakışı gökyüzünden izleyebileceğiz.

Öyle ki, havacılığa gönül veren Ümit Ercan ve Atilla Hacısüleymanoğlu, zorlu bir mücadeleyle yılmadan tüm izinleri alarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında yaptıkları törenle hafif hava taşıtları olan iki kişilik Gyrocopterler ile hava taksi hizmetini açtı. Uçan taksilerle yerli ve yabancı turistler, yürüyerek gezdikleri o güzellikleri gökyüzünden de keşfedebilecek.

Havacılık tutkunu bu iki girişimcinin yaptıkları yatırım ise 2 milyon lira. Turizmin çeşitlenmesi, turist sayısının daha da artması, şehrimizde turistlerin konaklama sürelerinin uzatılması için böylesi girişimcilere Denizli’nin gerçekten ihtiyacı var.

Firma,  Pamukkale Yolunda kurduğu havaalanı üzerinden Antalya, İzmir, Eskişehir, Ankara gibi birçok kente hızlıca gitmek isteyenlere de hizmet verecek.

Yine kent turizminde büyük bir değişimin fitilini ateşleyen  güzel bir haberim daha var.

Beyaz cennet Pamukkale üzerinde  yapılan balon turları turistlerin ilgisini çekince balon sayısı ciddi anlamda arttı. Bilindiği üzere Denizli’de geçmiş yıllarda denenen ancak verim alınamayan balon uçuşları, 2017 yılında yeniden başlamıştı.  Yerli ve yabancı turistlerin Pamukkale tercihlerini arttırmak amacıyla yeniden hayata geçirilen proje, bu kez turistlerin ilgisini kazandı. Öyle ki, Kapadokya’da peri bacaları üzerinde uçuşlarını yapan ve  gökyüzünü kaplayan balonlar artık  Denizli semalarında büyük artış gösteriyor.  3 olan balon sayısı, bugün 13’e çıktı. Bu yıl 20 bin kişinin balonla uçtuğu Pamukkale’deki balon sayısının Aralık ayına kadar 20’ye yükselmesi bekleniyor. Balonla gökyüzünde süzülmek isteyenlere artı bir bilgi, rüzgarın şiddetine göre ortalama 2 bin metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Balonlar ortalama 45 dakika havada kalıyor.

Hem balon hem de hava taksilerle artık Denizli gökyüzünde turistleri ağırlar hale geldi. Yıllık Denizli’yi ortalama 2 milyon turist ziyaret ederken şimdi bu rakam bu iki güzel gelişmeyle daha da artacaktır.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir